Maruška: Cítím se krásně, plná energie a radosti
Pár slov o mně
Jsem Maruška a můj příběh nezačíná u zrcadla, ale v ordinaci. Tam jsem si vyslechla diagnózu – chronické onemocnění jater. Dostala jsem ohromný strach, se kterým jsem dlouho bojovala sama. Musela jsem ponořit do svého já a dojít k rozhodnutí JÁ CHCI! A tak jsem se vydala na cestu za změnou.
Svou cestu jsem začala v Africe
Nápad, že si najdu výživového poradce, se zrodil v Egyptě. Rozhodla jsem se tam vydat krátce po té, co jsem se o své nemoci dověděla. Uprostřed pouště jsem hodně přemýšlela o tom, co bude dál, a rozhodla se, že budu bojovat. Věděla jsem, že chci žít a že musím najít pomoc. Krátce na to jsem si na internetu přečetla příběh pána, který popisoval svoji cestu k úspěchu. Hodně mě to oslovilo, neváhala jsem a hned jsem vyhledala adresu VIPcentrazdraví u Hanky Borkovcové, napsala e-mail a poprosila o pomoc.
Našla jsem svůj plamen
Už z první odpovědi jsem cítila, že je to ono. Nešlo „jen“ o jídelníček, ale o člověka, který mě povede, bude hlídat, podporovat a zároveň mě nechá převzít zodpovědnost. Hanka je pro mě neuvěřitelným plamenem – světlem, které ukazuje směr. Podporovali mě i moji blízcí: „Ty to zvládneš,“ a já jsem si tahle slova začala v zrcadle opakovat každý den.
Hned po prvním týdnu dodržování podmínek stravování podle programu The 1:1 Diet jsem cítila velkou úlevu a pocit blaha. Najednou jsem cítila, jak se mé tělo od hlavy k patě čistí a já se stávala taková lehčí, klidnější. Hlavně jsem také cítila hnací sílu k uzdravení.
Jsem vítěz – našla jsem své já
Sice je to vše pro mě běh na dlouhou trať, ale výsledky testů u lékařů mluví jednoznačně – stav se zlepšuje. Začala jsem pracovat sama na sobě, pečuji o své zdraví, cítím se mnohem lépe, vypadám opravdu mnohem hezčí a vím, že moje myšlení a sebedůvěra přitahuje lepší věci.
To všechno začalo u mě. Protože jsem pochopila, že nejdůležitější vztah v mém životě je vlastně vztah, který mám sama se sebou. S hrdostí říkám, že jsem našla vlastní JÁ. Myslím, že můj příběh se od ostatních liší. Chci všem dodat odvahu a říct, že každý musí mít rád sám sebe a musí na sobě pracovat.
Nejdůležitější byla pro mě podpora – někoho, kdo pomůže, hlídá, povzbuzuje a zároveň respektuje moji cestu. Pro mě je tím člověkem Ing. Hana Borkovcová. Díky Hance vím, že jednoduše dokážu překonat nemoc i váhu zároveň a to pouze tím, že upravím svůj jídelníček. Chci poděkovat Haně Borkovcové, že mě doslova otevřela oči a naučila milovat život.